Bike @ Roma (Australia) 20 August 2017 by   Queensland Enduro
Length Best Lap No. Best Speed By Competitor
0.0 km
Pos
 
 
Competitor
Total Time
r 1
r 2
r 3
r 4
r 5
1
36
Riley CRIMMINS
35:52.992
7:19.029
7:02.635
7:11.499
7:15.268
7:04.561
2
61
Tommy CALLOW
41:27.612
7:51.833
8:50.282
8:00.256
8:21.817
8:23.424
3
R64
Ryan WEIHOENIG
48:30.633
9:02.746
9:03.899
10:38.742
9:08.847
10:36.399
4
840
Mitch FORD
52:51.045
10:45.721
10:31.798
10:05.705
11:21.670
10:06.151
5
702
Ryan THOMPSON
57:22.968
11:36.643
11:34.820
11:25.113
11:30.436
11:15.956
6
440
Jake REID
57:36.073
11:42.734
11:32.882
11:25.141
11:21.144
11:34.172
7
656
Brett KENNEDY
59:40.880
12:06.511
12:03.462
11:51.690
11:49.825
11:49.392
8
248
Ben BETTS
1:00:35.467
12:23.658
12:07.321
12:14.658
11:51.906
11:57.924
9
707
Benjamin TEED
1:01:47.489
12:35.328
12:32.531
12:16.651
12:12.006
12:10.973
10
711
Lachlan MCLENNAN
1:01:51.348
12:25.534
12:25.571
12:23.213
12:27.403
12:09.627
11
56
Lewis CALLOW
1:02:40.123
13:05.641
12:23.693
12:22.800
12:23.535
12:24.454
12
032
Jett HICKS
1:02:40.755
13:01.458
12:24.744
12:20.991
12:26.298
12:27.264
13
708
Thomas TEED
1:04:30.591
14:30.934
12:44.837
12:32.841
12:17.854
12:24.125
14
740
Jake AYERS
1:04:31.910
13:43.877
12:58.458
12:45.978
12:36.664
12:26.933
15
721
Ashley KENNEDY-LEWIS
1:05:11.917
13:15.813
12:54.436
12:53.453
13:13.644
12:54.571
16
R12
Rory MAUNDER
1:09:03.949
15:10.192
13:16.967
13:27.998
13:34.996
13:33.796
17
382
Jordan JUKES
1:09:25.582
14:26.765
14:17.557
13:41.778
13:36.671
13:22.811
18
647
Ryan YOUNG
1:10:12.354
14:44.038
14:02.805
14:00.153
13:37.188
13:48.170
19
810
Levii READ
1:10:53.643
13:46.457
13:47.627
16:05.044
13:34.726
13:39.789
20
811
William HURMAN
1:15:23.076
15:29.756
14:59.228
14:53.351
15:12.341
14:48.400
21
806
Cooper BENGTSON
1:16:52.783
15:59.222
14:59.047
14:58.676
15:28.943
15:26.895
22
404
Chelsea REID
1:19:17.679
16:17.137
15:43.422
15:57.199
15:49.280
15:30.641
23
710
Cooper JUKES
1:20:04.395
16:57.894
15:55.676
15:40.233
16:21.852
15:08.740
24
849
Travis PEARS
1:23:16.849
16:46.886
16:44.110
16:21.142
16:38.283
16:46.428
25
001
Khye ZUNKER
1:27:35.894
17:18.345
19:36.687
16:56.447
17:01.088
16:43.327
26
873
Joshua KENNEDY
1:28:12.250
17:24.747
18:03.996
17:03.140
18:14.292
17:26.075
27
260
Lauren BETTS
1:36:11.871
20:50.529
18:38.783
19:21.641
18:27.256
18:53.662
28
766
Yolanda TREASURE
1:03:39.109
14:42.229
14:27.780
14:21.844
20:07.256
0.000
29
K94
Karl WEIHOENIG
15:46.631
15:46.631
0.000
0.000
0.000
0.000

Q - Junior's Under 65cc (7 - 11 years)

Pos
 
 
Competitor
Total Time
r 1
r 2
r 3
r 4
r 5
1
36
Riley CRIMMINS
35:52.992
7:19.029
7:02.635
7:11.499
7:15.268
7:04.561
2
61
Tommy CALLOW
41:27.612
7:51.833
8:50.282
8:00.256
8:21.817
8:23.424
3
R64
Ryan WEIHOENIG
48:30.633
9:02.746
9:03.899
10:38.742
9:08.847
10:36.399
4
840
Mitch FORD
52:51.045
10:45.721
10:31.798
10:05.705
11:21.670
10:06.151

L - Juniors Under 200cc 2st & up to 250cc 4st (13-15Yrs)

Pos
 
 
Competitor
Total Time
r 1
r 2
r 3
r 4
r 5
1
702
Ryan THOMPSON
57:22.968
11:36.643
11:34.820
11:25.113
11:30.436
11:15.956
2
440
Jake REID
57:36.073
11:42.734
11:32.882
11:25.141
11:21.144
11:34.172
3
656
Brett KENNEDY
59:40.880
12:06.511
12:03.462
11:51.690
11:49.825
11:49.392
4
248
Ben BETTS
1:00:35.467
12:23.658
12:07.321
12:14.658
11:51.906
11:57.924
5
707
Benjamin TEED
1:01:47.489
12:35.328
12:32.531
12:16.651
12:12.006
12:10.973
6
711
Lachlan MCLENNAN
1:01:51.348
12:25.534
12:25.571
12:23.213
12:27.403
12:09.627
7
032
Jett HICKS
1:02:40.755
13:01.458
12:24.744
12:20.991
12:26.298
12:27.264
8
708
Thomas TEED
1:04:30.591
14:30.934
12:44.837
12:32.841
12:17.854
12:24.125
9
740
Jake AYERS
1:04:31.910
13:43.877
12:58.458
12:45.978
12:36.664
12:26.933
10
721
Ashley KENNEDY-LEWIS
1:05:11.917
13:15.813
12:54.436
12:53.453
13:13.644
12:54.571
11
R12
Rory MAUNDER
1:09:03.949
15:10.192
13:16.967
13:27.998
13:34.996
13:33.796
12
382
Jordan JUKES
1:09:25.582
14:26.765
14:17.557
13:41.778
13:36.671
13:22.811
13
647
Ryan YOUNG
1:10:12.354
14:44.038
14:02.805
14:00.153
13:37.188
13:48.170

M - Junior Under 85cc 2 stroke & Up to 150cc 4 stroke (12 – 15 years)

Pos
 
 
Competitor
Total Time
r 1
r 2
r 3
r 4
r 5
1
56
Lewis CALLOW
1:02:40.123
13:05.641
12:23.693
12:22.800
12:23.535
12:24.454
2
810
Levii READ
1:10:53.643
13:46.457
13:47.627
16:05.044
13:34.726
13:39.789
3
811
William HURMAN
1:15:23.076
15:29.756
14:59.228
14:53.351
15:12.341
14:48.400
4
806
Cooper BENGTSON
1:16:52.783
15:59.222
14:59.047
14:58.676
15:28.943
15:26.895
5
849
Travis PEARS
1:23:16.849
16:46.886
16:44.110
16:21.142
16:38.283
16:46.428
6
001
Khye ZUNKER
1:27:35.894
17:18.345
19:36.687
16:56.447
17:01.088
16:43.327
7
K94
Karl WEIHOENIG
15:46.631
15:46.631
0.000
0.000
0.000
0.000

P - Junior Girls Under 85cc 2 stroke and Up to 150cc 4 stroke (9 - 15 years)

Pos
 
 
Competitor
Total Time
r 1
r 2
r 3
r 4
r 5
1
404
Chelsea REID
1:19:17.679
16:17.137
15:43.422
15:57.199
15:49.280
15:30.641
2
260
Lauren BETTS
1:36:11.871
20:50.529
18:38.783
19:21.641
18:27.256
18:53.662
3
766
Yolanda TREASURE
1:03:39.109
14:42.229
14:27.780
14:21.844
20:07.256
0.000

N - Junior Under 85cc 2 stroke and Up to 150cc 4 stroke (9 – 11 years Small Wheel)

Pos
 
 
Competitor
Total Time
r 1
r 2
r 3
r 4
r 5
1
710
Cooper JUKES
1:20:04.395
16:57.894
15:55.676
15:40.233
16:21.852
15:08.740
2
873
Joshua KENNEDY
1:28:12.250
17:24.747
18:03.996
17:03.140
18:14.292
17:26.075